Przewodnik po karmach mokrych

żywienie » Przewodnik po karmach mokrych

Poprzednie moje artykuły przedstawiają model żywienia BARF oraz pokazują jak odczytywać skład karm suchych. Tym razem pozwolę sobie przedstawić moją opinię o karmach mokrych oraz pokażę jak wybrać najlepszą.
Karma mokra potocznie "puszki" to coś pomiędzy naturalnym żywieniem, a karmą suchą. Praktycznie 100% karm mokrych to mięso, podroby i wywar. Nie mamy tu zbędnych wypełniaczy jak w karmach suchych. Nie jest to też surowy produkt, ale i też nie jest to karma poddana zabiegom chemicznych i obróbce termicznej jak w karmach suchych.
Karma mokra jak sama nazwa mówi, nie zmusza psa do pobierania tak dużej ilości wody jak karmy suche, co  jest korzystniejsze dla pracy nerek i gospodarki wodnej organizmu.  Jest prosta do podania, zbilansowana i nie wymaga wiedzy właściciela tak obszernej jak model żywienia BARF. Wydaje się ,że same plusy, a gdzie minusy ? Tak więc jednym z minusów jest cena, koszty miesięczne dla psów ras średnich i dużych przy dobrej jakości "puszkach" są naprawdę wysokie.
 
* Czym charakteryzuje się skład dobrej karmy mokrej :
- wysoka zawartość mięsa
- odpowiedni stosyunek mięs mięsniowego do podrobów
- jest bezzbożowa
- zawiera dokładny opis składu
- jest pełnowartościowa , w składzie znajdują się odpowiednie suplementy
- w składzie znajdują się kwasy Omega-3
- może zawierać niewielką ilość warzyw
 
Przewodnik po karmach mokrych :
 
Karmy najniższej jakości :
To grupa karm, o bardzo niskiej zawartości mięsa, skład bardzo niejasny, sugerujący produkty uboczne takie jak dzioby, skóry, kopyta, zawiera zboża.
Do tej grupy należą produkty marketowe, popularne marki z reklam telewizyjnych .
Nie Polecamy !
Chappy, Puffi, Pedigree, Cesar, Rafi, Royal Cannin
 
Karmy dobrej jakości:
To grupa karm  o dobrej zawartości mięsa, zawierają wystarczającą ilość suplementów i kwasów Omega-3, nie zawierają zboża, są karmami pełnowartościowymi.
Karmy mogą zawierać niewielkie minusy takie jak :
- niedokładny opis zawartości mięsa mięśniowego i podrobów 
- za duża ilość podrobów
- zawartość mięsa mogłaby być większa
- suplementacja podstawowa
Nasza ocena to solidne 4 * Polecamy !
Dolina Noteci, Carnilove, Lukullus,Wolf of Wilderness,Belcando, Animonda, Wiejska Zagroda, ZiwiPeak,Alpha Spirit, Purizon, MAC, GranataPet, Baltica
 
Karmy bardzo dobrej jakości :
To grupa mokrych karm o wysokiej zawartości mięsa, bardzo jasnym składzie, doskonałej suplementacji. Nie zawiera zbóż, a proporcje mięsa mięśniowego do podrobów są dobre.
Te karmy gorąco polecamy, nasze 5*!
*Pokusa
*Pan Mięsko
*Wild Balance
*Meatlove
*Perro
*Psiastki

*Ollo

 

Facebook