Dieta BARF w praktyce

żywienie » Dieta BARF w praktyce

O diecie BARF dość sporo informacji znajdą Państwo w zakładce "Żywienie springera", którą polecamy przeczytać przed rozpoczęciem takiej diety.

Tutaj chcemy Państwu pokazać, że ta dieta nie musi być skomplikowana czy kłopotliwa. Jednocześnie informujemy, że zawsze służymy radą w zakresie diety BARF nabywcom naszych szczeniąt.

Mięsne zakupy:
Osobiście korzystamy z kilku źródeł takich jak sklepowe promocje, bazarki, oraz zakupy internetowe. Zdecydowanie najprostszą rzeczą jest zakup gotowych produktów. Jednak w takim przypadku szczególną uwagę zwracamy na opis zakupionego mięsa. Mięso powinno być dokładnie opisane ( czy jest to np mieso z uda z indyka czy też kaczka mielona w całości, opisy typu mięso z indyka są niewystarczające), ponadto mięso takie powinno mieć kategorię jakości dla ludzi (HG).Tu polecam gorącą sklep barfiaki.pl gdzie znajdą Państwo szeroki wybór, doskonałą jakość i przystępną cenę. Można tam kupić mięso typu indyk, wołowina, kaczka jak i bardziej wyszukane typu gęś, koza, baranina, królik.
Dostępny jest mięso mielone jak i kawałkach. Zamówienie przychodzi kurierem w boksach z kruszonym lodem i nawet w okresie letnim dociera w pełni zamrożone. Są również raz w miesiącu darmowe dostawy do większości większych miast w PL.
Wybierając firmę z gotowym BARFem upewnijmy się, że jakość oferowanych produktów jest dobra i czy mamy podany dokładny skład.

Wyjazdy:
To temat, który najbardziej Państwa martwi. Ale i tu jest proste rozwiązanie.
1. Pierwsza opcja to bieżące zakupy na wyjeździe. W każdym markecie znajdziemy mięso i możemy je codziennie kupować psu jeśli nie mamy lodówki w pokoju.
2. Opcja numer 2 to gotowe puszki mięsne dobrych firm, zawierające dużą ilość mięsa.

Suplementy:
Tak, dieta BARF wymaga suplementacji. Podstawowymi suplementami są drożdże piwne oraz algi oraz suplementacja kwasów omega (wysokiej jakości olej lub kryl) .
Suplementacja okresowa np wspomagająca stawy lub odporność dobierana jest indywidualnie. Istnieją też gotowe preparaty dla juniorów i psów dorosłych skierowane dla psów żywionych BARFEM. I tu polecam firmę POKUSA , gdzie znajdziemy duży wybór suplementów.

Prawdy i mity:

- dieta BARF jest zdrowsza niż sucha karma
TAK. Dieta ta jest naturalna, nie zawiera wypełniaczy, utrwalaczy i przetworzonych surowców tak jak sucha karma.

- dieta BARF nie powoduje alergii.
NIE. Każda dieta może powodować alergię. Jednak zdecydowanie żadziej zdażają się one na diecie BARF. A wręcz bywa, że psy mające alergie na suchych karmach przy diecie BARF nie mają z tym problemów. Ddatkowo wyeliminowanie uczulającego składnika z diety jest zdecydowanie prostrze niż zmiana całej karmy.


- dieta BARF jest droższa niż karma
TAK. Dieta BARFnie należy do tanich, jednak posiadacza jednego psa nie powinna zrójnować finansowo.

- psy jedzące surowe mięsą są bardziej pobudzone.
NIE. Jest to nie prawda, a wręcz przeciwnie. Przy diecie BARF porcje są większe, a dzięki temu pies jest bardziej syty i zrelaksowany.

- dieta BARF jest bardziej pracochonna niż podawanie suchej karmy.
TAK. Dieta ta nie jest aż tak prosta jak nasypanie kubka suchej karmy. Ale też przygotowanie posiłku nie zabiera wiecej czasu niż 10 min.

- dieta BARF wymaga wiedzy
TAK. Jak każda dieta i ta ma swoje zasady, które powinniśmy przyswoić przez rozpoczęciem. Na początku warto skorzystać z publikacji, rad hodowcy lub specjalisty w tym zakresie.


Zapraszam, do preczytania opinii na temat BARFA napisanych przez właścicieli Lordsettowych springerów :)
 

Facebook